Hakkımda

İnsan kaynakları yönetim danışmanı, organizasyon ve ilişki sistemi koçu, kurumsal eğitmen, değerlendirici ve yaratıcı drama lideridir. Uzman olarak çalıştığı alanlar Yetişkin Eğitiminde Yaratıcı Drama, Organizasyon aklı olarak özetleyebileceğimiz Sistem Düşüncesi, Değişim Yönetimidir. Farklı yaklaşımları bir araya getirerek birey ve kuruluşların farkındalığını artırmaya özen gösterir. Organizasyonları başarıya götüren “en iyi fikrin”, ortaya çıkarılmasında, yaşamdaki benzerlikleri onurlandırmanın, farklılıklara saygı göstermenin gereğine inanır.

Uğur Emiroğlu İstanbul’da doğdu ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. (İngilizce-1991). 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Manchester Business School ortak programından Executive MBA derecesini aldı.

Profesyonel iş hayatına, henüz üniversitede öğrenciyken, 1989’da, Sermaye Piyasasında başladı. 1994 yılına kadar Dealer, Broker ve Merkez Şube Müdürü olarak zamanın önde gelen bir menkul kıymet şirketi için çalıştı.

Askerlik görevini takiben 22 yıl bankacılık sektöründe sahada ve genel müdürlükte çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Son beş yılda, Türk Ekonomi Bankası’nda İnsan Kaynakları Eğitim ve Yönetim Danışmanı (A) olarak hizmet verdi.Bu dönemde, Çok Kanallı Müşteri İlişkileri Yönetimi (MCCRM), Öğrenme Haritası, KOBİ ve Kurumsal Bankacılık Yasal Uyum, KOBİ Bankacılığı Risk Yönetimi, Stratejik Satış Yetenekleri, Kadın Bankacılıği gibi birçok projenin geliştirilmesi ve uygulanmasında görevler aldı. Bu konularda kendisi tarafından hazırlanan ve uygulanan ilgili eğitim ve koçluk / mentorluk faaliyetleri ile 10.000 kişiden fazla insana dokunma şansına erişti. (4000+saat). TEB / BNP Paribas Master Trainer ünvanı ile emekli oldu.

Aldığı eğitimlerle İngiliz Psikoloji Cemiyeti tarafından Değerlendirici (Assessor) olarak onaylanan Uğur Emiroğlu, aynı zamanda birçok kariyer değerlendirme projesinde de çalıştı.

2015 yılında İstanbul Drama Sanat Akademisi’nden Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikasını aldı. “Kurumlarda Yaratıcı Drama Yöntemi ile Yetişkin Eğitimi” konulu mezuniyet tezini hazırladı. Andragogy – Yetişkin Öğrenme üzerine çalışmaları vardır.

CRR Global, Organization and Relationship System Coaching (ORSC) eğitimli olarak Takım Koçluğu ve Bireysel Koçluk yapmakta ve kurumlarda çalışanların birbirleriyle olan pozitif ilişkilerinin olabilecek maksimum potansiyeline  ulaşması için çalışmaktadır.

Koçluk uzmanlık alanları;

Çalışanların daha büyük rollere adım atmasını desteklemek için geçiş koçluğu.

Öz farkındalığı  ve Güveni arttırmak

Kariyer planları hakkında netlik kazanmak

Ekip üyeleri arasında açık  iletişimi kurmak

Ekipteki Toksik -Zehirli ilişkiyi açmak ve temizlemek

ICF, (Uluslararası Koçluk Federasyonu) ve Global ORSC Topluluğu üyesi olup, Kurucu Ortağı olduğu Business Coaching – BuCo Akademi ve Danışmanlık A.Ş. bünyesinde yola devam etmektedir.